Победители в Конкурса за фантастичен разказ Агоп Мелконян 2017

2
Победители в Конкурса за фантастичен разказ Агоп Мелконян 2017
Конкурс Агоп Мелконян (2017)

 

Победители
в Конкурса за фантастичен разказ
Агоп Мелконян 2017

 

Уважаеми читатели,

Приключи оценяването на разказите, участващи в тазгодишния Конкурс за кратък фантастичен разказ на името на Агоп Мелконян (2017).

За конкурса бяха допуснати 155 разказа.

Отличени

Специалната награда на името на Агоп Мелконян – изборът на семейство Мелконян и приятели – се присъжда на:

  1. „Кражбата“ от Христина Константинова Теодосиева (София)

Почетното жури присъжда специални грамоти за участие в шестия конкурс за къс фантастичен разказ и на разказите:

  • „Лечение“ от Стела Александрова Василева (Русе)
  • „Костюмите“ от Невена Павлова Елисеева (Бургас)
  • „Шейсет шишета се сушат“ от Десислава Огнянова Сивилова (София)
  • „Всяка сутрин, точно в 4“ от Антония Иванчева Атанасова (Перник)

След гласуване редовното жури от страна на списанието определи следната класация:

  1. „Гостоприемство“ от Сесил Коста Динова (София)
  2. „Бурана“ от Ирена Иванова Радева (София)
  3. „Седемте прераждания на Тамлин“ от Десислава Николаева Даскалова (София)

Класираните разкази до 20  място в оценките на редовното жури са:

  1. „Лунно мляко“ от Валерия Валериева Стефанова (София)
  2. „Малкият брат“ от Никола Златков Николов (София)
  3. „Скъпа?“ от Калоян Кирилов Захариев (Генерал Тошево)
  4. „Решението“ от Цветан Петров Мънгов (Наумбург, Германия)
  5. „Най-щастливият ден в живота“ от Петър Апостолов (София)
  6. „Еак“ от Милен Петров Кънчев (София)
  7. „#таг“ от Стефан Николаев Кочев (София)
  8. „Нищото“ от Марин Петков Трошанов (София)
  9. „Куру“ от Тео Буковски (София)
  10. „Шако краде занаят“ от Дестинар Садинова Терзиева (Камбурово, обл. Търговище)
  11. „Кълбото на Геза Барош“ от Владимир Бориславов Кабрански (Самоков)
  12. „Очилата на времето“ от Димитър Георгиев Николов (София)
  13. „Стопанката на езерото“ от Ценка Ненкова Бакърджиева (Бургас)
  14. „Червеният замък и неговият господар“ от Анна Йорданова Гюрова (София)
  15. „Търсенето на Мария“ от Албена Георгиева Копринарова (София)
  16. „Симбионти“ от Маргарита-Лус Антонио Баес (Бургас)
  17. „Трапист-1“ от Добромир Иванов Иванов (Асеновград)

Редовното жури, по препоръка на Любомир Николов – Нарви, желае да отличи и приказката:

  • „В липата“ от Дима Николова Чонова (Банкя)

Публикация и награждаване

Наградените разкази ще прочетете в сайта на сп. „Сборище на трубадури“ в рамките на следващата седмица, а разказите от първата двайсетица и изборът на почетното жури ще бъдат включени в специален електронен брой.

Връчването на наградите от конкурса ще се състои на 22.04.2017 г. (събота), от 16:00 ч., в зала „София“ – Столична библиотека. Поканени сте изрично :)


Благодарим на всички за участието! Не забравяйте, че през цялата година можете да предлагате разкази за публикация в инициативата „Библиотека Хипертекст“ (разказите се публикуват веднъж месечно в списанията „Сборище на трубадури“ и ShadowDance), както и през редовния канал на списанието за рубриката „Български разказ“.

Коментари

коментара

2 КОМЕНТАРИ

  1. Оценки и коментари от журито могат да се получат от всеки участник на конкурсната поща.

Comments are closed.